مشاوره ساخت سردخانه

آنچه در این پست میخوانید:

مشاوره طراحی ، احداث و راه اندازی سردخانه

احداث سردخانه امری مهم و اساسی در اقتصاد امروزه ی جهان است. با توجه به نیاز بازار کار به این سیستم ها ، توجه سرمایه گذاران بسیاری را را به سمت خود جلب کرده است. یکی از مهمترین مراحل برای سرمایه گذاری در هر بخشی ، مشاوره است. مشاوره باعث میشود. شما با دیدی باز ، برنامه ریزی هدفمند و اهدافی مشخص پا به هر کسب و کاری بذارید. احداث سردخانه زیر از این قاعده مستثنی نیست. گروه صنعتی فراوند ارائه دهنده مشاوره ساخت سردخانه برای نصب و راه اندازی انواع سردخانه های صنعتی میباشد. با برقراری تماس با کارشناسان ما میتوانید از این خدمات بهره مند شوید.

عوامل موثر در ساخت سردخانه

زمانی که اقدام به دریافت مشاوره از یک شرکت سازنده میکنید. ابتدا چند سوال از شما پرسیده میشود تا مشخص شود چه نوع سردخانه ای مورد نیاز شماست. تا قدرت تجهیزاتی که باید در آن به کارگرفته شود مشخص شود.و با توجه به قیمت تجهیزات و هزینه ی نصب و راه اندازی قیمت نهایی سردخانه مورد نیاز شما مشخص شود. محل احداث ، نوع محصول ، میزان محصولی که قرار است در سردخانه نگهداری شود ، مشخصات زمین احداث و کیفیت تجهیزات سردخانه جزو عواملی است که در قیمت و نوع سردخانه شما تاثیرگذار است.

مشاوره سردخانه

مشخص کردن سردخانه مورد نیاز شما

اولین گام برای ارائه مشاوره به سرمایه گذاران مشخص کردن سردخانه مورد نیاز آن هاست. از کارفرما پرسیده میشود. که قصد نگهداری چه نوع محصولی    و به چه میزان در سردخانه خود دارند. با توجه به نوع محصول و حجم آن سردخانه مورد نیاز کارفرما مشخص میشود. این سردخانه ها میتواند از نوع زیرصفری یا بالای صفری و در ابعاد گوتاگون باشد. 

البته با توجه به نیاز کارفرما و مشاوره ها نوع گاز مبرد سردخانه نیز مشخص میشود. سردخانه ها با توجه به گاز مبردی در سیکل تبرید خود استفاده میکنند نیز انواع مختلفی دارد. که هر کدام مزایا و معایب مختلفی دارند. این خصوصیات به کارفرما گفته مشود تا سردخانه مورد نیاز خود را انتخاب کند.

محل احداث سردخانه

سوال بعدی که معمولا مشاور راه اندازی سردخانه از کارفرما میپرسد. این است که قصد احداث سردخانه در کدام شهر را دارد. زیرا کشور ما دارای آب و هوای مختلفی است این موضوع در احداث اصولی سردخانه تاثیرگذار است. میزان گرما و رطوبت هوا بر روی تجهیزات فنی سردخانه تاثیرگذار است. همین موضوع باعث میشود که شرایط آب و هوایی محل احداث سردخانه موضوع مهمی باشد. از طرفی مسافت محل احداث تا شرکت سازنده در هزینه نهایی ساخت سردخانه تاثیرگذار میباشد.

زمین احداث سردخانه

مرحله ی بعدی مشخص کردن دقیق محل احداث سردخانه است. گاهی کارفرما بخشی محل کسب و کار خود را به احداث سردخانه اختصاص میدهید. در این صورت نقشه محل تهیه میشود تا مشخص شود. سردخانه دقیا در چه ابعادی است و چه مقدار پانل ، لوله و اتصالات نیاز دارد. اما گاهی برای احداث سردخانه محلی مخصوص در نظر گرفته شده است. معولا سردخانه هایی که ابعاد بیشتری دارند. این گونه هستند. در این صورت تیم نصب  به محل اعزام میشوند. مساحت زمین را محاسبه میکنند سپس نقشه سردخانه را که معمولا با نرم افزار اتوکد طرتحی میشود را تهیه میکنند. با توجه به نیاز کارفرما محل احداصث ممکن است شما موارد زیر شود:

باسکول ، اتاق نگهبانی ، ساختمان اداری ، خوابگاه کارکنان ، اتاق رستوران یا ، غذاخوری

متراژ زمین برای احداث سردخانه

متراژ زمین سردخانه بستگی به نیاز کارفرما دارد. نوع و میزان محصولی که قرار است در سردخانه نگهداری شود.مهمترین عامل در تعیین متراژ سردخانه است. در صورتی که محل احداث نیاز با باسکول ، خوابگاه یا ساختمان اداری داشته باشد متراژ مورد نیاز برای احداث سردخانه نیز افزایش میابد. هر چقدر متراژ سردخانه بیشتر باشد ظرفیت تجهیزات فنی آن نیز افزایش میابد. از طرفی برای سازه ی سردخانه به ساندویچ پانل بیشتری نیز احتیاج داریم. به همین دلیل بالا رفتن متراژ سردخانه تاثیر زیادی در قیمت نصب و راه اندازی این سیستم ها دارد.

مجوز سردخانه

مرحله بعدی در ساخت سردخانه کسب مجوز است ، برای دریافت مجوز سردخانه ابتدا به سازمان صنعت ، معدن و تجارت مراجعه کنید. سپس باید مدارک مورد نیاز که شامل تاییدیه مصوبه کار و اشتغالا ، مدارک عدم بدهی درخواست کننده ، طرح توجیهی سردخانه ، سند یا اجاره نامه محل احداث و مدارک شناسایی مانند شناسنامه و کارت ملی است را همراه با نامه درخواست مجوز و فیش واریز  به واحد تنظیم سازمان تحویل دهید

سازمان پس از بررسی مدارک مجوز سردخانه ار صادر میکند.

مشاوره نصب و راه اندازی سردخانه

انتخاب تجهیزات

با توجه به ابعاد و نوع سردخانه تجهیزاتی در آن به کارگرفته میشود متفاوت است. برندهای زیادی در ساخت تجهیزات سردخانه فعال هستند. همین امر باعث متفاوت بودن کیفیت آن ها شده است. مشاوره جهت انتخاب این تجهیزات به کارفرما داده میشود. تا با توجه به میزان بودجه ای که برای احداث سردخانه در نظر گرفته است. تجهیزات مورد نیاز خود را انتخاب کند.

شرکت مشاوره احداث سردخانه

 با توجه به رشد چشمگیر احداث سردخانه در کشور شرکت های زیادی فعالیت خود را دز این حوزه آغاز کرده اند. و خدماتی مانند مشاوره ساخت سردخانه ، ارائه طرح توجیحی ، صدور پیش فاکتور ساخت سردخانه را ارئه میدهند. با توجه به اهمیت بالای ساخت سردخانه در یک واحد صنفی انتخاب این شرکت برای دریافت مشاوره اهمیت بسیار زیادی دارد. اگر قصد احداث سردخانه دارید سعی کنید از شرکتی مشاوره بگیرید که تجربه زیادی در این حوزه داشته باشد. و پروژه های زیاد و با کیفیتی را به مرحله ی بهره برداری رسانده باشد.

مشاوره ساخت سردخانه فراوند

گروه ضنعتی فراوند یکی از شرکت های فعال در حوزه نصب و راه اندازی سردخانه است. در صورت نیاز به مشاوره میتوانید با استفاده از راه های ارتباطی موجو در سایت با ما در ارتباط باشید. تا از تجربه چندین ساله ی کارشناسان ما بهره مند شوید. در نظر داشته باشید ارائه مشاوره و ارائه پیش فاکتور سردخانه کاملا رایگان است و هیچ گونه هزینه ای ندارد.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده + دو =