سردخانه کوچک

آنچه در این پست میخوانید:

چکیده :

استفاده از سردخانه ها رشد قابل توجهی داشته است. به طوری که احداث آن برای بسیاری از تولیدکنندگان و فروشندگان مواد غذایی و دارویی امری بسیار مهم و حباتی محسوب میشود . گاهی مساحت کارفرما برای راه اندازی محدودیت هایی دارد . به همین دلیل نیز در ابعاد مختلفی ساخته و به بهره برداری میرسد. با توجه به این موضوع در تقسیم بندی یکی از فاکتور ها به گنجایش سردخانه اختصاص پیدا میکند. سردخانه کوچک یکی از انواع سردخانه از لحاظ گنجایش میباشد. که نقشی پررنگی در تامین نیازهای خوراکی و دارویی بشر دارد. در این مقاله به طور کامل به  بررسی این نوع از سردخانه ها میپردازیم.

سردخانه کوچک :

با توجه به افزایش نیاز و گسترش بازار فروش مواد غذایی اصناف زیادی نیاز به انبار و ذخیره مواد غذایی دارن اما با توجه به کوچک بودن فضا محدودیت برای گنجایش دارند به همین دلیل از سیستم هایی کوچکتر استفاده می‌کنند. به این سردخانه ها که ابعادی کوچکی دارند. سردخانه کوچک میگویند. فروشندگان شیرینی ، مواد پروتئینی و هر فروشگاهی که مواد فاسد شدنی عرضه میکند.و محدودیت فضا دارند. از جمله اصنافی هستند که نیازمند این محصولات میباشند.

سردخانه کوچک

کاربرد سردخانه های کوچک :

این سیستم ها در جایی مورد استفاده قرار می‌گیرند که کارفرما  محدودیت هایی در محیط و فضای بهره برداری دارد. و محصولاتی به فروش می‌رسد یا تولید می‌کنند که نیاز به ذخیره سازی دارد. مواد اولیه فاسد شدنی یا محصول نهایی در این سردخانه ها نگهداری می شود فروشگاه ها پروتئینی ( گوشت -مرغ- ماهی ) قنادی ها فروشگاههای مواد غذایی هتل ها- رستوران ها و … می توانند از این نوع سیتم ها استفاده کنند.

با توجه به نوسانات قیمت محصولات و هزینه بالای حمل و نقل . نصب این سیستم ها میتواند توجیه مالی بسیار خوبی داشته باشد. زیرا با صرف هزینه ای نه چندان زیاد در ایتدا میتوان از صرف هزینه جاری در طول سال ها فعالیت جلوگیری کرد. همچنین این کار باعث میشود تا فروشنگان از دغدغه ی فاسد شدن محصولات رهایی پیدا کنند. و محصولات را از ترس فاسد شدن با قیمت کمتر به بازار عرضه نکنند. علاوه بر این نصب و راه اندازی این سیستم ها بر کیفیت محصولات نیز تاثیر فراوانی دارد. این موضوع که با رضایت مصرف کنندگان همراه است باعث رشد کسب و کار میشود.

تجهیزات :

نوع تجهیزات تفاوتی با دیگر سردخانه ها ندارد. اما با توجه به این که یکی از مهمترین شاخصه ها در انتخاب تجهیزات ابعاد یردخانه میباشد. تفاوت هایی در ظرفیت و قدرت تجهیزات با بقیه دارند. مانند تجهیزات فنی مثل: کمپرسور -اواپراتور- کندانسور و … که ظرفیت کمتری دارند. برای کف این سردخانه ها با توجه به اینکه نیاز به ورود لیفتراک به سردخانه نیست از ساندویچ پانل استفاده می‌کنند .گاز مبرد نیز در آن ها به طور عمده فریون می باشد .

نمونه سردخانه کوچک

قیمت :

این سیستم ها با توجه به ظرفیت پایین تر که به ارائه دهنده از تجهیزات با قدرت کمتری نسبت به سردخانه های بزرگ بهره می‌برند همین موضوع باعث می‌شود هزینه کمتری برای راه‌اندازی آنها صرف شود از جهتی ساندویچ پانل استفاده شده در این  نسبت به سردخانه های بزرگ کمتر است این موضوع موجب کمتر شدن قیمت می شود. برای براورد قیمت سردخانه مورد نیاز خود میتوانید با تکمیل فرم قیمت سردخانه از کارشناسان گروه صنعتی فراوند مشاوره لازم را دریافت کنید.

گروه صنعتی فراوند تجربه ای چندین ساله در تولید این محصولات دارد.و کارخانجات و فروشگاه های بسیاری را در سراسر ایران تجهیز و راه اندازی کرده است. با استفاده از راه های تماس با ما میتوانید با برقراری ارتباط با این شرکت از این تجربه بهره مند شوید. تا اگر قصد سرمایه گذاری در این حوزه را دارید. با اطلاعات کافی قدم اول را بردارید.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 + 1 =