سردخانه نان و شیرینی

آنچه در این پست میخوانید:

سردخانه نان و شیرینی :

امروزه سردخانه های صنعتی کاربردهای زیادی دارند. و در صنف های گوناگونی مورد استفاده قرار میگیرد. یکی از اصنافی که نیاز بسیار زیادی به احداث سردخانه دارند. شیرینی فروشی ها و قنادی ها هستند. سردخانه نان و شیرینی در این مراکز نقش حیاتی دارند. زیرا مواد اولیه تولید محصولات شان موادی فاسد شدنی میباشد و از طرفی محصول نهایی نیز در صورتی که در معرض گرما باشد دچار تغییر شکل و افت کیفیت میشود.

سردخانه شیرینی چیست؟

سردخانه هایی که برای استفاده در قنادی ها یا مراکز تولید و فروش نان و شیرینی ساخته میشوند سردخانه شیرینی مینامند. باتوجه به این که این سردخانه ها معمولا گنجایشی متوسط و یا کوچک دارند معمولا از گاز فریون به عنوان مبرد استفاده میکنند. زیرا معمولا اگر سردخانه بزرگ نباشد در آن از گاز فریون به عنوان مبرد استفاده میشود.

انواع سردخانه ها از لحاظ دما :

سردخانه های نان و شیرینی با توجه به نیاز کارفرما میتوانند از انواع مختلفی باشند. اکر محصولات موجود برای نگهداری نیاز به انجماد داشته باشند ، از سردخانه زیرصفر استفاده میشود. ولی در اکثر مواقع در نگهداری شیرینی از سردخانه بالای صفر استفاده میشود. زیرا نیاز به انبار طولانی مدت محصولات نیست.  از طرفی منجمد شدن باعث افت کیفیت این محصولات میشود.

انواع سردخانه ها از لحاظ نحوه ساخت :

این سردخانه ها از لحاظ نحوه ساخت نیز میتوانند انواع مختلفی داشته باشند. اگر سردخانه ثابت باشد و تنها جهت نگهداری از محصولات مورد استفاده قرار میگیرند از سردخانه ثابت استفاده میشود. گاهی نیاز برای انتقال محصولات نیازمند راه اندازی سردخانه هستیم. در این مواقع از سردخانه متحرک استفاده میشود ، که قابلیت جا به جایی دارد.

اهمیت سردخانه شیرینی :

با توجه کسترش جمعیت شهرنشین و افزایش تقاضا برای محصولات خوراکی استفاده از سردخانه نیز در صنف های مختلفی مورد توجه قرار گرفته است. یکی از این اصناف قنادی ها میباشند. قنادی های کوچک که تنها فروشنده یا تولید کمی دارند نیاز خود را یا نصب یخچال های صنعتی برطرف میکنند. اما قنادی های بزرگ و زنجیره ای و یا تولید کنندگان این محصولات که ناچار به نگهداری طولانی مدت محصولات خود هستند نیاز شدید به نصب و راه اندازی سردخانه دارند. زیرا شیرینیجات نیز با توجه به این که در آن ها مقدار قابل توجهی خامه استفاده میشود. مانند محصولات کشاورزی ، پروتئینی و لبنی اگر در شرایط مناسب نگهداری نشوند دچار فساد و از بین رفتن میشوند.

سردخانه شیرینی

ساخت سردخانه شیرینی :

احداث سردخانه شیرینی نیز مانند دیگر سردخانه ها مراحل مختلفی دارد. از آنجایی که این کار امری تخصصی به شمار میرود. ابتدا باید با یک شرکت سازنده سردخانه همکاری کنید. سپس ابتدا باید اقدامات لازم برای آماده سازی زمین و سوله انجام شود . در سردخانه های کوچک که نیاز به احداث سوله ندارند. باید محل نصب مشخص و آماده سازی شود. در مرحله بعدی عملیا پانل بندی انجام میشود. فعالیت مربوط به عایق کاری نیز در این مرحله انجام میشود. پس از نصب پانل ها نوبت نصب به تجهیزات فنی میرسد.کمپرسور ، اواپراتور ، کندانسور و دیگر تجهیزات در این مرحله نصب میشوند.

 

قیمت  :

قیمت سردخانه های شیرینی ارتباط اساسی با نوع سردخانه ، گنجایش و تجهیزاتی که در آن استفاده شده است دارد. در صورت نیاز به براورد قیمت میتوانید با ورود به صفحه ی قیمت سردخانه و پر کردن فرم مربوطه ، مشخصات سردخانه مورد نیازتان را برای ما ارسال کنید. تا در سریع ترین زمان کارشناسان ما با شما تماس بگیرند و اطلاعات مربوطه را در اختیار شما قرار دهند.

گروه صنعتی فراوند

گروه صنعتی فراوند تجربه ای چندین ساله در ساخت ، نصف و راه اندازی سردخانه و یخچال های صنعتی برای تولیدکنندگان و فروشندگان صنف نان و شیرینی دارد. برای مثال میتوان به شرکت طلوع سلامتی (شیرینی ناتلی ، تجهیز 10 شعبه ) ، مجموعه های تولید نان و شیرینی (نانک – برنس – باغ سلطان ، حدود 20 شعبه ) و … اشاره کرد. در صورتی که قصد ساخت و راه اندازی سردخانه و سیستم های برودتی دارید با ما در تماس باشید تا از تجربیات چندین ساله ی کارشناسان ما بهره مند شوید.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 1 =