سردخانه زیرصفر

آنچه در این پست میخوانید:

سردخانه زیرصفر چیست ؟

برخی از محصولات برای ماندگاری در زمان طولانی نیاز به منجمد شدن دارند محصولاتی مانند : گوشت ، مرغ ، ماهی و … برای نگهداری از این محصولات از سردخانه هایی استفاده میشود که برای منجمد کردن محصول دمای زیر صفر ارائه دهند. به همین دلیل به این سردخانه ها سردخانه زیرصفر یا سردخانه زیرصفری میگویند.

چه محصولاتی در این سردخانه ها نگهداری میشوند ؟

سردخانه های زیرصفر برای نگهداری محصولاتی مورد استفاده قرار میگیرند که برای نگهداری آن ها نیاز به منجمد کردن باشد. این محصولات ابتدا در سیستمی که تونل انجماد نام دارد به سرعت منجمد شده و سپس به  این سردخانه ها  انتقال پیدا میکنند. محصولاتی مثل گوشت قرمز ، مرغ و ماهی محصولاتی هستند که عمدتا در این سردخانه ها نگهداری میشوند. اما در مواردی نیز برای نگهداری از آن ها از سردخانه بالای صفر نیز استفاده میشود. مواقعی که محصول قرار است به سرعت به بازار عرضه شود.

سردخانه زیرصفر

چه کسانی به سردخانه زیر صفر نیاز دارند

همان طور که در بالا بررسی کردیم محصولاتی در سردخانه های زیرصفر نگهداری میشوند که نیاز به انجماد برای نگهداری شان وجود دارد. محصولاتی مثل مرغ ، ماهی ، گوشت قرمز ،بستنی و .. پس مراکزی به احداث سردخانه زیرصفر نیاز دارند که محصولات آن ها جزو محصولات بالا باشد یا موارد اولیه ان ها را این محصولات تشکیل بدهد.

تجهیزات سردخانه های زیرصفری

 تجهیزات این سردخانه ها با دیگر سردخانه ها ندارند . مانند دیگر سردخانه ها تجهیزات فنی این سردخانه ها نیز از کمپرسور ، اواپراتور ، کندانسور و شیر انبساط تشکیل شده است. اما تفاوت هایی جزئی در برخی از این تجهیزات ، بین سردخانه های زیرصفر و بالای صفر وجود دارد. که در ادامه آ ها را برسی میکنیم.
تابلو برق ، ساندویچ پانل و درب سردخانه نیز دیگر تجهیزات این سردخانه ها محسوب میشوند. 

تفاوت سردخانه زیر صفر و بالای صفر 

اصلی ترین تفاوت سردخانه های زیرصفر و بالای صفر در دما این سردخانه هاست. دمای این سردخانه ها بین  1- تا  18- درجه میباشد اما این عدد در سردخانه بالای صفر 1+ تا 5+ میباشد. در سردخانه های زیرصفر سایز سوزن اکسپنشن ولو کوچکتر از سردخانه ی بالای صفری ست. 
در سردخانه های زیرصفر فشار دیسچارج پایین تر از سردخانه بالای صفری میباشد به همین دلیل سیندر کمپرسور در سردخانه زیرصفر بزرگتر است. 
همچنین برای جلوگیری از برفک زدن روی اواپراتور ، فاصله کویل های اواپراتور در این دو نوع سردخانه متفاوت است.

انواع سردخانه زیرصفر 

این سردخانه ها با توجه به نیاز کارفرما میتوانند در انواع مختلفی ساخته شوند. گاهی نیاز به حمل و نقل محصولات وجود دارد. در این مواقع از سردخانه متحرک استفاده میشود. در غیر این صورت سردخانه به صورت ثابت ساخته میشود .
همچنین این سردخانه ها با توجه به گاز مبردی که استفاده میکنند نیز انواع مختلفی دارند. سردخانه های آمونیاکی یا فریونی زیر مجموعه های این دسته بندی میباشند. در سردخانه هایی که ظرفیت بالایی دارند بیشتر از آمونیاک استفاده میشود. و در سردخانه های کوچک تر فریون مبردی است که به کارگرفته میشود.

ساخت سردخانه زیرصفر

یکی از خدمات شرکت فراوند سات سردخانه های زی صفری میباشد. این شرکت با تجربه ای بالغ بر 20 سال تا به حال پروژه های زیادی را در این حوزه به مرحله ی بهره برداری رسانده است. برخی از این پروژه ها در صفحه ی پروژه های شرکت فراوند موجود است.

ساخت سردخانه زیرصفر در اصفهان ، کرمان ، یزد ، تبریز ، تهران و سراسر ایران

 گروه صنعتی فراوند هیچ گونه محدودیتیبرای ارائه ی خدمات به استان های مختلف کشور ندارد . حتی این شرکت تجربه ی ارائه ی خدمات به کشورهای همسایه را نیز در کارنامه ی خود دارد. پس اگر هر کجای کشور قصد احداث سردخانه زیرصفر و دیگر سردخانه هارا دارید. میتوانید با این شرکت در ارتباط باشید و از خدمات ما استفاده کنید.
استان هایی از کشور که در آن ها کشاورزی پیتاز و گسترده وجود دارد. نیاز بسیار زیادی به احداث سردخانه دارند. زیرا احداث سردخانه مکملی بزرگ برای صنعت کشاورزی محسوب میشود.از همین گروه صنعتی فراوند نمایندگان قانونی در این شهر ها دارد که با رجوع به قسمت تماس با ما میتوانید با آنها در ارتباط باشید.
 

مشاورهاحداث و راه اندازی سردخانه

حتی اگر فعلا قصد احداث سردخانه را ندارید و تنها قصد کسب اطلاعات در حوزه را دارید هم میتوانید با ما در تماس باشید. کارشناسان ما آماده پاسخگویی و ارائه تجربیات چندین ساله خود به علاقه مندان به سرمایه گذاری در این حوزه هستند. با ما تماس بگیرید و از این تجربیات بهره مند شوبد. 

قیمت سردخانه زیرصفر

 محاسبه قیمت در این نوع از سردخانه ها مانند سردخانه های دیگر به عوامل گوناگونی بستگی دارد . اگر قصد دارید قیمت سردخانه مورد نظر خود را محاسبه کنید با به قسمت قیمت سردخانه مراجعه کنید و با تکمیل فرم مربوطه در انتظار تماس کارشناسان گروه صنعتی فراوند باشید.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده + پانزده =