سردخانه زیرصفر

سردخانه زیرصفر چیست ؟

برخی از محصولات برای ماندگاری در زمان طولانی نیاز به منجمد شدن دارند محصولاتی مانند : گوشت ، مرغ ، ماهی و … برای نگهداری از این محصولات از سردخانه هایی استفاده میشود که برای منجمد کردن محصول دمای زیر صفر ارائه دهند. به همین دلیل به این سردخانه ها سردخانه زیرصفر یا سردخانه زیرصفری میگویند.

چه محصولاتی در این سردخانه ها نگهداری میشوند ؟

سردخانه های زیرصفر برای نگهداری محصولاتی مورد استفاده قرار میگیرند که برای نگهداری آن ها نیاز به منجمد کردن باشد. این محصولات ابتدا در سیستمی که تونل انجماد نام دارد به سرعت منجمد شده و سپس به  این سردخانه ها  انتقال پیدا میکنند. محصولاتی مثل گوشت قرمز ، مرغ و ماهی محصولاتی هستند که عمدتا در این سردخانه ها نگهداری میشوند. اما در مواردی نیز برای نگهداری از آن ها از سردخانه بالای صفر نیز استفاده میشود. مواقعی که محصول قرار است به سرعت به بازار عرضه شود.

سردخانه زیرصفر

تجهیزات :

 تجهیزات این سردخانه ها با دیگر سردخانه ها ندارند . مانند دیگر سردخانه ها تجهیزات فنی این سردخانه ها نیز از کمپرسور ، اواپراتور ، کندانسور و شیر انبساط تشکیل شده است. اما تفاوت هایی جزئی در برخی از این تجهیزات ، بین سردخانه های زیرصفر و بالای صفر وجود دارد. که در ادامه آ ها را برسی میکنیم.
تابلو برق ، ساندویچ پانل و درب سردخانه نیز دیگر تجهیزات این سردخانه ها محسوب میشوند. 

تفاوت سردخانه زیر صفر و بالای صفر :

اصلی ترین تفاوت سردخانه های زیرصفر و بالای صفر در دما این سردخانه هاست. دمای این سردخانه ها بین  1- تا  18- درجه میباشد اما این عدد در سردخانه بالای صفر 1+ تا 5+ میباشد. در سردخانه های زیرصفر سایز سوزن اکسپنشن ولو کوچکتر از سردخانه ی بالای صفری ست. 
در سردخانه های زیرصفر فشار دیسچارج پایین تر از سردخانه بالای صفری میباشد به همین دلیل سیندر کمپرسور در سردخانه زیرصفر بزرگتر است. 
همچنین برای جلوگیری از برفک زدن روی اواپراتور ، فاصله کویل های اواپراتور در این دو نوع سردخانه متفاوت است.

انواع سردخانه زیرصفر :

این سردخانه ها با توجه به نیاز کارفرما میتوانند در انواع مختلفی ساخته شوند. گاهی نیاز به حمل و نقل محصولات وجود دارد. در این مواقع از سردخانه متحرک استفاده میشود. در غیر این صورت سردخانه به صورت ثابت ساخته میشود .
همچنین این سردخانه ها با توجه به گاز مبردی که استفاده میکنند نیز انواع مختلفی دارند. سردخانه های آمونیاکی یا فریونی زیر مجموعه های این دسته بندی میباشند. در سردخانه هایی که ظرفیت بالایی دارند بیشتر از آمونیاک استفاده میشود. و در سردخانه های کوچک تر فریون مبردی است که به کارگرفته میشود.

قیمت  :

 محاسبه قیمت در این نوع از سردخانه ها مانند سردخانه های دیگر به عوامل گوناگونی بستگی دارد . اگر قصد دارید قیمت سردخانه مورد نظر خود را محاسبه کنید با به قسمت قیمت سردخانه مراجعه کنید و با تکمیل فرم مربوطه در انتظار تماس کارشناسان گروه صنعتی فراوند باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − هشت =