تفاوت سردخانه زیرصفری و سردخانه بالای صفری

آنچه در این پست میخوانید:

چکیده ی مقاله

میدانیم که سردخانه ها با توجه هب نیازهای ما انواع مختلفی دارند. یکی از اصلی ترین سوالان که در ابتدای سرمایه گذاری در این حوزه برای کارفرما پیش می آید. تفاوت بین سردخانه زیرصفری و بالای صفری میباشد. ما در این مطلب قصد داریم. که به طور کامل تفاوت این دو سردخانه را برای شما تشریح کنیم تا در صورت نیاز به احداث سردخانه بهترین انتخاب را داشته باشید.

انواع سردخانه ها از لحاظ دما

سردخانه ها از لحاظ دما به دو دسته ی زیرصفری و بالای صفری تقسیم میشوند ، آشنایی با این سردخانه ها ، نوع کارایی و تجهیزاتی که استفاده میکنند امری ضروری برای سرمایه گذارانی است که قصد دارند وارد این حوزه شوند زیرا هر کدام از این دو نوع سردخانه کارایی مخصوص و تفاوت هایی با یکدیگر دارند ، این تفاوت ها باعث میشود که آن ها در ساختار تجهیزاتی که استفاده میکنند نیز با یکدیگر متفاوت باشند ، در ادامه هر کدام از این سردخانه هارا بررسی میکنیم.

سردخانه زیرصفری :

سردخانه زیر صفری برای نگهداری محصولات مورد استفاده قرار می گیرند که در آنها نیاز به منجمد کردن محصولات وجود دارد و قبل از نگهداری در این سردخانه ها ، در تونل انجماد قرار گرفته است محصولاتی مثل گوشت ، مرغ ، ماهی ،  بستنی و … البته محصولاتی مثل گوشت و مرغ را در سردخانه های بالای صفری نیز میتوان نگهداری کرد این موضوع بستگی به درخواست و نیاز مشتری و همچنین مدت زمان نگهداری و نوع محصول دارد . دمای این سردخانه ها معمولاً بین منفی یک تا منفی ۳۲ درجه سانتیگراد می باشد این سردخانه ها می توانند به شکل ثابت یا متحرک باشند به صورت ثابت در کارخانه جات استفاده می شوند و به شکل متحرک نیز در انتقال محصول مورد استفاده قرار می گیرند.

سردخانه بالای صفری :

این نوع از سردخانه ها در نگهداری محصولات مورد استفاده قرار می گیرند که نیاز به انجماد ندارند محصولاتی از قبیل میوه ، دارو  ، لبنیات ، نان و شیرینی و … دمای سردخانه های بالای صفری معمولا بین مثبت یک تا مثبت ۵ درجه می باشد. همچنین گاهی برای نگهداری محصولاتی مثل گوشت و مرغ و ماهی نیز از این سردخانه ها استفاده می شود . زمانی که نیاز به منجمد کردن محصولات نیست و قرار است محصولات به سرعت به بازار عرضه شوند.

تفاوت سردخانه زیرصفری و سردخانه بالای صفری :

این سردخانه ها از لحاظ تجهیزاتی که در آنها استفاده می شوند نیز متفاوتند برای مثال کمپرسور درسرخانه ی بالای صفری توان بیشتری جهت کارکرد در فشار بالا دارد . چنین تفاوت‌هایی در ساختار کندانسور ، اوپراتور و سایز سوزن اسکپنشن نیز وجود دارد.
اگر قصد احداث سردخانه صنعتی را دارید با توجه به نیاز خود هر کدام از این سردخانه ها را انتخاب کنید همچنین میتوانید با استفاده از راه های تماس ارائه شده ، با گروه صنعتی فراوند در ارتباط باشید تا از تجربه چندین ساله کارشناسان ما بهره مند شوید.ای

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − 4 =