سردخانه بزرگ

آنچه در این پست میخوانید:

چکیده :

تامین نیازهای غذایی و دارویی در جهان امری بسیار مهم و اساسی میباشد. خاصیت فاسد شدنی این محصولات باعث شده تا از سردخانه برای نگهداری این محصولات استفاده شود . تنوع نیازهای کارخانجات و فروشندگان این محصولات دلیلی شده تا این سیستم های خنک کننده در شکل ها و ابعاد مختلفی ساخته و به بهره برداربی برسد. یکی از این سیستم ها سردخانه های بزرگ است . در این مطلب قصد داریم اهمیت و کاربرد این سیستم ها را بررسی کنیم سپس با تجهیزات موجود در آن آشنا شویم . در پایان از عوامل موثر بر قیمت شان آگاهی پیدا کنیم . تا در صورتی که قصد سرمایه گذاری در این حوزه را دارید . اطلاعات لازم را به دست بیاورید.

سردخانه بزرگ :

با توجه به نیازها و درخواست کارفرما سردخانه ها در شکل ها و ابعاد گوناگونی ساخته میشود. گاهی در کارخانجات و واحدهای صنفی ، حجم محصولی که باید ذخیره و نگهداری شود بسیار زیاد است. در این مواقع از سردخانه های بزرگ استفاده میشود. که تجهیزات فنی قوی تری دارد . همچنین بنای ساخت این سردخانه ها تفاوت های زیادی با دیگر سیستم ها دارد. زیرا ساخت سوله و محل نصب اهمیت بسیار زیادی در راه اندازی این سیستم ها دارد.

سردخانه بزرگ

اهمیت و کاربرد :

یکی از اصلی ترین بخش ها در تامین نیاز های غذایی و دارویی جامعه نگهداری این محصولات است. با توجه به خاصیت فسادپذیری این محصولات وظیفه حقظ و نگهداری شان بر عهده سردخانه ها میباشد. به همین دلیل کارخانجات تولید مواد غذایی و دارویی نیاز بسیار زیادی به نصب و راه اندازی این سیستم ها دارند. زیرا باید مواد اولیه و محصول نهایی خود را برای مدتی نگهداری کنند تا فرایند تولید و عرضه به بازار انجام شود. به همین دلیل کارخانجات بزرگ تولید مواد غذایی و دارویی ، واحد صنفی سردخانه یا انبار محصولات بزرگترین استفاده کنندگان از این سیستم ها میباشند.

یکی دیگر از اصنافی که نیاز بسیار زیاد به نصب این سیستم ها دارد. کشاورزان هستند. زیرا با نصب و راه اندازی این سیستم ها میتوانند از دغدغه فاسد شدن محصولات رهایی پیدا کنند.و به جای این که محصولات را به واسطه ها بفروشند خود با قیمت کمتر بازار عرضه کنند. این موضوع هم به کشاورزان کمک میکند و هم باعث تنظیم قیمت محصولات میشود.

تجهیزات سردخانه بزرگ :

تجهیزات اصلی این سیستم ها نیز مانند دیگر سردخانه ها از کمپرسور ، کندانسور ، اواپراتور و سالندویچ پانل تشکیل شده است . که تنها در ظرفیت تجهیزات فنی و مقدار ساندویچ پانل مصرفی تفاوت دارند. در این سردخانه ها با توجه به این که نیاز به ورود لیفتراک به سردخانه وجود دارد. از ساندویچ پانل در کف سردخانه استفاده نمیشود. همچنین گاز مبردی که اکثرا در این سیستم ها استفاده میشود از نوع امونیاک میباشد. زیرا قیمت کمتر و بازدهی سرمای بالاتری نسبت به مبرد فریون دارد.

تجهیزات سردخانه بزرگ

قیمت :

این سیستم ها با توجه به ظرفیت بالای تجهیزات فنی و مقدار ساندویچ پانلی که باید نصب شود. قیمت بالاتری نسب به دیگر سردخانه ها دارد. همچنین موضوع سروبس دوره ای نیز وجود دارد. گروه صنعتی فراوند تجربه ای چندین ساله در نصب و راه اندازی سیستم های خنک کننده دارد. اگر قصد سرمایه گذاری در این حوزه را  دارید با ورود به صفحه ی قیمت سردخانه . مشخصات سردخانه مورد نیاز خود را همراه با شما تماس برای ما ارسال کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند و راهنمایی های لازم را به شما ارئه دهند.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه − 4 =