سردخانه بالای صفر

سردخانه بالای صفر

چکیده :

امروزه سردخانه ها کاربردهای فراوانی در تامین نیازهای غذایی و دارویی جامعه دارند. و در انواع مختلفی مورد استفاده قرار میگیرند. هر محصول با توجه خصوصیاتی که در خود دارد. به شرایط مختلفی برای نگهداری نیاز دارد. همین مورد باعث میشود. سردخانه ها در انواع مختلفی ساخته شوند و به بهره برداری برسند. یکی از انواع سردخانه ها ، سردخانه بالای صفر میباشد. که نقش پررنگی در تامین بازار مواد غذایی ایفا میکند.

سردخانه بالای صفر چبست ؟

در نگهداری بعضی از محصولات ناگزیر هستیم که آن ها را به صورت منجمد شده ذخیره کنیم اما بعضی دیگر از محصولات مانند میوه ، شیرینی ، لبنیات و گاهی محصولات پروتئینی در صورت منجمد شدن دچار افت کیفیت میشوند. برای نگهداری از این محصولات به سردخانه ای نیاز داریم که دمای بالای صفر درجه ارائه کند. به این نوع سردخانه ها سردخانه بالای صفر میگویند

سردخانه بالای صفر

کاربرد سردخانه های بالای صفر :

هر محصولی که برای نگهداری آن نیاز به منجمد شدن نباشد در این سردخانه ها نگهداری میشود. البته گاهی محصولات پروتئینی مانند گوشت ، مرغ و ماهی و … نیز در این نوع از سردخانه ها نگهداری میشود. دلیل این موضوع این است که منجمد شدن باعث افت کیفیت محصولات میشود . و در نگهداری محصولات سعی میشود حد الامکان از منجمد شدن ان جلوگیری شود. به همین دلیل در صورتی که نیاز به ذخیره طولانی مدت محصولات نباشد. در سردخانه های بالای صفر نگهداری میشوند.

انواع مختلف :

این سردخانه ها میتوانند انواع مختلفی داشته باشند . در صورتی که به صورا ثابت و در کاخانجات مورد استفاده یگیرند. از نوع ثابت استفاده میشود . و در صورتی که نیاز به حمل و نقل محصولات باشد . این نوع سردخانه ها به شکل متحرک و قابل حمل و نقل ساخته میشوند. تا با نصب بر روی کامیون محصولات را بتوان انتقال داد.

تجهیزات  :

این سردخانه ها از لحاظ تجهیزات تفاوت چندانی با سردخانه های زیر صفری ندارند . میتوانید با ورد به صفحه ی تجهیزات سردخانه ، با تجهیزات آن آشنا شوید.تفاوت های اندک آن ها در ظرفیت کمپرسور آن هاست که در سردخانه بالای صفر ظرفیت کمپرسور بیشتر است. این سردخانه ها در اختلاف فین های کویل اواپراتور نیز با یکدیگر تفاوت دارند.

نمونه ی سردخانه بالای صفر

قیمت :

مانند انواع دیگر سردخانه ، قیمت این سردخانه ها نیز به عوامل زیادی وابسته میباشد. و تفاوت در هر کدام از این مشخصه ها میتواند در تعیین قیمت سردخانه تاثیر زیادی داشته باشد. عواملی مانند : گنجایش ، نوع محصول ، نوع سردخانه ، محل نگهداری و … میتوانید با برقراری ارتباط با گروه صنعتی فراوند از قیمت این محصولات آگاه و در صورت نیاز مشاوره های بیشتری را دریافت کنید.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار + یازده =