ساخت سردخانه

آنچه در این پست میخوانید:

ساخت سردخانه

در این صفحه قصد داریم تمام اطلاعات مربوط به ساخت انواع سردخانه صنعتی را در اختیار شما قرار دهیم ، تا اگر نیاز به احداث سردخانه را دارید ، با اطلاعات به دست آمده در این صفحه بهترین تصمیم را بگیرید . گفتنی است گروه صنعتی فراوند، با سابقه ای بیشتر از بیست سال آماده است تا تمام خدمات لازم برای احداث سردخانه را به شما ارائه دهد.

اهمیت احداث سردخانه

اگر کسب و کار شما مربوط به تولید یا فروش مواد فاسد شدنی اسم بت. یا به صورت مستقیم یا غیرمستقیم با این محصولات سر و کار دارید حتما نیاز به ذخیره و انیار این محصولات در کسب و کار شما احساس میشود. با توجه به میزان محصول این نیاز افزایش پیدا میکند. تا جایی که اگر تولید کننده یا فروشنده عمده این محصولات هستید. سردخانه به یکی از ارکان کسب و کار شما تیدیل میشود. کشور ما از لحاظ جغرافیایی منطقه ای بسیار عالی برای کشت محصولات کشاورزی میباشد. از طرفی میزان کشت و کار محصولات کشاورزی وضعیت نسبتا خوبی در کشور وجود دارد. اما از لحاظ میزان ظرفیت سردخانه های فعال بسیار از میزان استاندارد و نیاز عقبیم. این موضوع باعث شده احداث سردخانه از اهمیت بالایی در این کشور برخوردار باشد.

هزینه راه اندازی  سردخانه

هزینه احداث سردخانه رابطه اساسی با سردخانه مورد نیاز شما دارد. سردخانه ها با توجه به اندازه ، نوع محصول ، تجهیزات و نوع تکنولوژی تبرید به انواع مختلفی تقسیم میشوند . در ادامه چند مورد از عوامل موثر بر قیمت سردخانه هارا بررس میکینیم.

1- نوع محصول : هر محصول نیاز به شرایط خاصی برای نگهداری دارد و این مورد بر نوع سردخانه تاثیرگذار است.

2- ابعاد و ظرفیت :  بدیهی ست با بیشتر شدن ظرفیت سردخانه نیاز به تجهیزات قوی تر و ساندویچ پنل بیشتر نیز افزایش میابد.

3-دمای سردخانه : سردخانه ها از لحاظ دما به دو دسته اصلی زیرصفر و بالای صفر تقسیم میشوند. هر کدام از این دو نوع تفاوت هایی با هم دارند که این تفاوت ها تاثیر زیادی در قیمت شان دارد.

4- تجهیزات : کیفیت و نوع برند تجهیزاتی مثل کمپرسور ، کندانسور و .. تاثیر بسیار زیادی بر قیمت سردخانه دارد.

5- تیم نصب و راه اندازی : سابقه و کیفیت محصولات و نمونه کارهای شرکت سازنده باید

مورد توجه قرار بگیرد.

ساخت انواع سردخانه

با توجه به کاربرد و فراوانی محصولاتی که در سردخانه ها نگهداری میشوند. این سیستم ها به انواع مختلفی تقسیم بندی میشوند. که هر کدام کاربد مخصوص و برای نگهداری محصولاتی منحصر به فرد استفاده میشوند. قبل هر چیز شما باید با انواع سردخانه ها آشنا شوید.و سردخانه ای را راه اندازی کنید که مورد نیاز شما و کسب و کارتان است. در ادامه مطلب با انواع سردخانه های صنعتی آشنا میشویم.

سردخانه زیرصفر

همان طور که از نام این سردخانه ها مشخص است .سردخانه زیرصفری سردخانه هایی هستند که دمای زیرصفر دارند. این سردخانه ها برای نگهداری از محصولاتی مورد استفاده قرار میگیرند که برای مدت طولانی قرار است نگهداری شوند و همچنین با منجمد شدن دچار افت کیفیت زیادی نمیشوند. معمولا گوشت قرمز ، مرغ ،  ماهی ، بستنی و … در این سردخانه ها نگهاری میشوند.

سردخانه بالای صفر

دقیقا برعکس سردخانه های زیرصفری ، سردخانه های بالای صفر دمایی بالای صفر درجه دارند. و محل نگهداری محصولاتی هستند که با منجمد شدن دچار افت کیفیت میشوند یا قرار نیست برای مدت طولانی انبار شوند. انواع محصولان کشاورزی مانند میوه ، انواع صیفی جات و سبزیجات همچنین محصولات لبنی ، انواع شیرینی ها و … محصولاتی هستند که برای  نگهداری از آن ها نیاز به احداث سردخانه بالای صفری داریم.

سردخانه فریونی

سردخانه ها با توجه به گازی که به عنوان مبرد در سیکل تبرید خود استفاده میکنند انواع مختلفی دارد . سردخانه فریونی یکی از این دسته بندی هاست. این سردخانه ها از گاز فریون به عنوان مبرد استفاده میکنند.این سردخانه ها مزایای بسیاری برای استفاده کنندگان دارند.امروزه نصب و راه اندازی سردخانه فریونی در بین علاقه مندان سرمایه گذاری در این حوزه محبوبیت بالایی دارد.

سردخانه آمونیاکی

سردخانه آمونیاکی نیز یکی از انواع سردخانه به شمار میرود. این سردخانه ها از گاز آمونیاک به عنوان مبرد در سیستم خود استفاده میکنند. سردخانه های آمونیاکی در گذشته طرفداران زیادی داشت. اما امروزه با توجه هب رشد استفاده از سردخانه های فریونی و سختی های استفاده از سردخانه آمونیاکی ، محبوبیت پیشین خود را تا حدود زیادی از دست داده است.

سردخانه های ثابت

زمانی که مکانی مشخص برای احداث سردخانه داشته باشید یا قسمتی از محل کسب و کار خود را به احداث سردخانه اختصاص داده باشید. میتوانید یک سردخانه ثابت در آن جا احداث کنید. این سردخانه ها زمانی استفاده میشوند که شما نیاز به انتقال محصولات ندارید و قرار است یک مکان ثابت و همیشگی برای سردخانه داشته باشید. در این صورت سردخانه مورد نیاز شما یک سردخانه ثابت میباشد.

سردخانه پرتابل

سردخانی پرتابل یا متحرک سردخانه ای است که قابلیت جا به جایی دارد. عمده استفاده از این سردخانه ها برای انتقال محصولات فاسد شدنی میباشد. اگر برای انتقال مواد غذایی نیاز دارید که یک سردخانه احداث کنید. سردخانه مورد نیاز شما سردخانه پرتابل میباشد. این سردخانه ها در تجهیزات تفاوت آن چنانی با سردخانه های ثابت ندارند.

ساخت سردخانه میوه

سردخانه ها از لحاظ محصولی که در آن ها نگهداری میشود نیز به انواع مختلفی تقسیم میکنند. میوه یکی از اصلی ترین محصولاتی است که در جامعه مورد استفاده قرار میگیرد.تولید این محصول در کشور ما رونق بسیار زیادی دارد تا جایی که جزو 10 تولید کننده ی برتر جهان محسوب میشویم. به همین د لیل این حوزه سرمایه گذاران بسیار زیادی را به خود جلب کرده است. یکی از اصلی تربن بخش در بازار کار این محصولات نگهداری آن هاست. با توجه به خاصیت فسادپذیری باید به سرعت  به سردخانه انتقال پیدا کند تا از فاسد شدن در امان باشند. به همین دلیل ساخت سردخانه میوه از اهمیت بسیار بالا در این حوزه برخوردار است. و همین موضوعاحداث سردخانه میوه را به یک سرمایه گذاری سودآور تبدیل کرده است.

سردخانه مورد نیاز شما

سردخانه های صنعتی انواع مختلفی دارند. که هر کدام از این سردخانه ها برای استفاده ی خاصی مورد استفاده قرار میگیرد .اگر از ثبل سردخانه مورد نیاز خود را شناسایی کرده اید نیاز نیست قسمت انواع سردخانه را مطالعه کنید . اما اگر هنوز تصمیمی در خصوص نوع سردخانه خود نگرفته اید با مطالعه ی این قسمت تمام اطلاعات لازم را به دست خواهید آورد.

مراحل احداث سردخانه

مراحل ساخت سردخانه را به سه یخش اساسی میتوان تقسیم کرد. ابتدا مراحل انتخاب شرکت سازنده ، انجام مراحل عقد قراردادو همچنین اقدام برای دریافت مجوز احداث سردخانه انجام میشود . در مرحله بعدی اقدامات مربوط به زمین احداث سردخانه یا تجهیز سوله در صورت نیاز  پرداخته میشود ، مرحله سوم و آخر نیز به انجام مراحل فنی ساخت سردخانه اختصاص دارد.

 

مراحل ساخت سردخانه

 

شرکت سازنده سردخانه

اولین مرحله در ساخت سردخانه انتخاب شرکت سازنده می باشد در ابتدا به سابقه و رزومه کاری این شرکت توجه کنید و پس از مشاهده نمونه کارها و پروژه های انجام شده آن شرکت ، امر مشاوره را به آنها محول کنید زیرا در این حوزه تجربه و دانش مهمترین عنصر می باشد.

تعیین استراتژی یا نقشه راه ساخت سردخانه

پس از انتخاب شرکت سازنده نقشه راه و هدف خود را از احداث سردخانه برای آنها شرح دهید این موضوع شامل متراژ زمین نوع محصول ، میزان ذخیره سازی ، زمان نگهداری و همچنین بودجه در نظر گرفته شده شما می باشد . پس از شرح این فاکتورها شرکت سازنده برای شما نقشه راهی ترسیم می‌کند و با توجه به این عناوین هزینه ای که باید برای این کار در نظر بگیرید به شما اعلام می کند.

مراحل ساخت سردخانه

زمین احداث سردخانه

زمین یا محل احداث ، یکی از مهمترین نکات در فرآیند ساخت سردخانه میباشد. که باید خصوصیاتی مانند سهولت در ترانزیت کالا ، نزدیکی به محل تولید یک کالای خاص که قصد نگهداری یا فروش آن را دارید داشته باشد. اگر زمینی ندارید و قصد خرید زمین دارید ابتدا با شرکت سازنده هماهنگ کنید زیرا متراژ زمین و محل قرارگیری نکته ای مهم می باشد و اگر زمینی دارید و قصد تبدیل آن به مجموعه سردخانه را دارید آن را به شرکت سازنده نشان دهید تا برای شما مرحله نقشه کشی را انجام دهند این کار معمولاً با نرم افزار اتوکد و توسط کارشناسان معماری انجام می شود.

طراحی نقشه سردخانه

پس از مشخص شدن زمینی که قرار است سردخانه در آن احداث شود. به مرحله ی ترسیم نقشه سردخانه میرسیم. تیم فنی به محل اعزام میشوند. با بررسی و یادداشت ابعاد و متراژ زمین و بررسی فاکتور هایی مانند نحوه لوله کشی ، اتصال جریان برق و عواملی دیگر نقشه ای را برای احداث سردخانه روی کاغذ ترسیم میکنند. سپس با استفاده از نرم افزار اتوکد این نقشه را در سیستم پیاده سازی میکنند. این نقشه حاوی تمام اطلاعاتی است که برای سراه اندازی و پیاده سازی سردخانه شما مورد نیاز است و طبق آن سردخانه ساخته میشود.

زمین سردخانه

 

اخذ مجوز سردخانه

برای دریافت مجوز سردخانه به سازمان صنعت معدن و تجارت مراجعه کنید
مدارک و درخواست نامه را به واحد تنظیم تنظیم بار تحویل دهید فیش پرداخت صدور را نیز تحویل دهید
مدارک مورد نیاز
تاییدیه مصوبه کارگروه اشتغال
مدارک دال بر عدم بدهی
طرح توجیهی فنی
شناسنامه و کارت ملی
سند مالکیت یا اجاره نامه مکان سردخانه
اکثر مدارک ذکر شده را می‌توان در سازمان تهیه کنید
معمولا صدور مجوز ۱۰ روز طول می‌کشد اما در طول این مدت
پیگیر این موضوع باشید

ساخت سوله

ساخت سوله یکی از اصلی ترین مراحل احداث سردخانه میباشد اگر محل احداث از قبل طراحی و ساخته شده یا اینکه برای مثال قسمتی از یک سازه را برای احداث سردخانه در نظر گرفته اید کافیست مرحله نقشه کشی محل قرارگیری سردخانه برای شما طراحی شود اما اگر زمین ، سازه ای در خود ندارد علاوه بر کارشناس های سازنده سردخانه باید این موضوع را با معماری نیز مطرح کنید در نظر داشته باشید لازم است قسمتی از سردخانه برای قسمت های زیر در نظر گرفته شود .
1- بخش اداری
2- رخت کن
3- قسمت بارگیری
4- انبار تجهیزات
5- نگهبانی
6- باسکول
7- موتورخانه
پس از این کار فرآیند ساخت سوله را انجام دهید

مراحل ساخت سردخانه

انتخاب تجهیزات

پس از کشیدن نقشه و مشخص شدن متراژ سردخانه ، شرکت سازنده اقدام به صدور پیش فاکتور برای شما میکند میزان قیمت و هزینه مشخص شده منوط به تجهیزاتی است که در آن استفاده شده. قاعدتاً کشورهای سازنده و برند محصولات در قیمت آنها نقشی اساسی دارند و این موضوع بستگی به شما دارد که تا چه میزان قصد هزینه کردن در احداث سردخانه دارید.

گروه صنعتی فراون تولید کننده برخی از تجهیزات سردخانه ای مانند درب و تابلو برق سردخانه میباشد. از طرفی با توجه به نیاز کشور اقدام به واردات  تجهیزات برودتی و لوازم سردخانه از بهترین برند های جهانی کرده است. فروشگاه این شرکت نیز در استان تهران راه اندازی شده است. و آماده ارسال تجهیزات سردخانه به تمام نقاط کشور است .

با توجه به این موارد شرکت فراوند میتواند تجهیزات مورد نیاز شما برای احداث سردخانه را با کیفیت بسیار بالا و در قیمت پایین تر فراهم کند. به همین دلیل قیمت نهایی نصب سردخانه برای شما با قیمت پایین تر و کیفیت بالاتری در نظر گرفته میشود.

نصب سردخانه

پس از آماده سازی محل احداث ، نصب سردخانه مرحله بعدی فرایند راه اندازی سردخانه صنعتی میباشد. نصب سردخانه امری مهم و تخصصی است کخ شرکت های زیادی در آن فعالیت میکنند. اما کیفیت کار آن ها بستگی به تجربه تیم نصب این شرکت ها دارد. در ادامه با اهمیت تیم نصب سردخانه در پروسه ی نصب و راه اندازی این سیستم ها آشنا میشویم.

تیم نصب سردخانه

پس از شرح نوضیحات قبلی به بررسی نقش تیم نصب سردخانه در پروسه ی راه اندازی سردخانه میرسیم. پس از ساخت سوله ( در صورت نیاز ) تیم نصب سردخانه به محلی که قرار است سردخانه احداث شود اعزام میشود. و بررسی های مورد نیاز را انجام میدهند. پس از این کار نقشه سردخانه رسم میشود که در ادامه به طور کامل توضیح داده میشود. پس از رسم نقشه

اهمیت تیم نصب

یکی از اساسی ترین فاکتورها برای بالا بردن کیفیت سردخانه تجربه و مهارت تیم نصب سردخانه است. زیرا نصب و راه اندازی سردخانه های صنعتی امری تخصصی میباشد و اگر تیم سازنده تجربه کافی را نداشته باشد. اگر بهترین تجهیزات با بالاترین کیفیت ممکن هم در اختیارشان قرار بگیرد . با توجه به تجربه کمشان نمیتوانند انتظارات کارفرما را براورده کنند.

تیم نصب سردخانه

گروه نصب و نگهداری شرکت فراوند علاوه بر کار نصب سیستم های برودتی. فرایند تعمیر سردخانه و سایر محصولات برودتی را نیز انجام میدهند.گاهی بعضی از کارفرماها سردخانه ای قدیمی دارند و هم اکنون نیازی به احداث سردخانه ی جدید ندارند. و تصمیم دارند که سیستم سردخانه ای خود را تتعمیر یا بروز رسانی کنند. گروه صنعتی قراوند بارها این فرایند را برای مشتریان مختلف انجام داده است

تیم نصب سردخانه ی گروه صنعتی فراوند تجربه ای بالای 20 سال در این حوزه دارند و پروژه های زیادی را در کارنامه ی خود دارند. که با استفاده از لینک زیر میتوانید برخی از آن ها را مشاهده کنید : نمونه کارهای شرکت فراوند

مراحل فنی ساخت سردخانه

پس از اتمام ساخت سوله به مرحله احداث سردخانه می‌رسیم در نظر داشته باشید مراحل زیر کاملا فنی است و تجربه و دانش زیادی را می‌طلبد از این رو مراحل زیر تنها برای آگاهی شما ذکر می شود تا از انجام این مراحل مطلع باشید و انجام آن تنها وظیفه شرکت سازنده می باشد
1- نصب ساندویچ پانل دیوار ، کف و سقف ( عایق بندی بر حسب طراحی و نیاز )
2- نصب ماشین آلات برودتی شامل موتورخانه ، اوپراتور ها ،لوله کشی و کابل کشی.
پس از انجام این مراحل فرآیند ساخت سردخانه به طور کامل انجام می‌شود و تنها نکاتی مانند تهیه پالت و … می‌ماند که در صورت نیاز این مراحل نیز انجام می شود.

احداث سردخانه

در نظر داشته باشید گروه صنعتی فراوند تجربه ای چندین ساله در احداث و بهره برداری از سردخانه صنعتی دارد. همان طور که در بالا ذکر شد تجربه و دانش شرکت سازنده یکی از مهمترین عوامل در موفقیت پروژه احداث سردخانه میباشد. با مراجعه به قسمت پروژه ها میتوانید برخی از پروژه های انجام شده توسط این شرکت را مشاهده کنید تا در صورت نیاز از این تجربه گران قدر بهره مند شوید

ساخت سردخانه در سراسر ایران

با توجه به اهمیت احداث سردخانه و افزلیش درخواست ها برای نصب و راه اندازی این سیستم ها، شرکت های زیادی در کشور فعالیت خود را در این حوزه شرئع کرده اند. گروه صنعتی فراوند از قدیمی ترین این شرکت هاست که سابقه ای بیست ساله در این حوزه دارد. همچنین ده ها پروژه سردخانه ای که تعدادی از ان ها در بخش پروژه ها قابل رویت هستند توسط این شرکته ساخته شده و به بهره برداری رسیده است. اگر واحد صنفی شما نیاز به سردخانه دارد. از در هر کجای ایران که باشید. میتوانید از خدمات شرکت فراوند سازننده انواع سردخانه های صنعتی استفاده کنید.

ساخت سردخانه در تهران

گروه صنعتی فراوند ، خدمات خود را به سراسر کشور و حتی خارج از کشور ارائه میکند و هیچ گونه محدودیتی در ارائه خدمات خود ندارد. اما با توجه به نزدیکی واحد های صنعتی در تهران به دفتر مرکزی شرکت ، واحدهای صنعتی فعال در تهران میتوانند. آسان تر و سریع تر از این خدمات بهره مند شوند. شرکت فراوند نیز سابقه نصب و راه اندازی ده ها پروژه سردهانه ای را در استان تهران دارد.

ساخت سردخانه در کرمان

یکی از فعال ترین و اصلی ترین شغبه های گروه صنعتی فراوند در استان کرمان واقع شده است ، استان کرمان از اصلی ترین مراکز تولید و توزیع مواد غذایی در کشور محسوب میشود به همین دلیل شرکت فراوند به ارائه خدمات خود در این استان حساب ویژه ای باز کرده است. اگر در استان کرمان هستید و قصد احداث سردخانه را دارید میتوانند از خدمات شرکت فراوند استفاده کنید.

 

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 − پنج =