تجهیزات سردخانه

آنچه در این پست میخوانید:

کمپرسور

قطعات سرمایشی

کندانسینگ یونیت

لوله و اتصالات مسی

گاز های فریونی و روغن های تبرید

آنچه در این پست میخوانید:

تجهیزات سردخانه

آشنایی با تجهیزات سردخانه و وظیفه هر کدام از آن ها برای کسانی که قصد سرمایه گذاری در این حوزه را دارند.، امری ضروری میباشد. کیفیت تجهیزات یا قطعات به کارگرفته شده در هر سیستم رابطه زیادی با نحوه عملکرد آن دارد. هر چه کیفیت لوازم سردخانه بهتر باشد بازدهی سیستم افزایش میابد. در سردخانه های صنعتی نیز این اهمیت قابل توجه است. در ادامه با تجهیزات سردخانه و نحوه ی کار هر کدام از آن ها در سیکل تبرید آشنا میشویم و برندها و کشورهای سازنده هر کدام را معرفی میکنیم.

تجهیزات برودتی ،تجهیزات سرمایشی ، لوازم سردخانه 

کلماات بالا شاید از لحاظ لغوی با هم تفاوت هایی داشته باشند اما نتیجه کلی و مقصد اصلی جستجوی آن ها همین صفحه میباشد. و شما با محتویات موجود در همین صفحه میتوانید به هدف خود از جستجوی دست پیدا کنید. در ابتدای صفحه لینک قسمت خرید برای کاربران در نظر گرفنه شده تا مسقیم به قسمت فروش ارجاع داده شوند. و در ادامه محتویاتی قرار دارد که هدف آن ارائه اطلاعات بیشتر به مخاطبان است.

تجیزات اصلی سردخانه

در راه اندازی سردخانه صنعتی به علت پیچیدگی سیستم از تجهیزات بسیار زیادی استفاده میشود. معرفی و بررسی هر کدام از آن ها امری ضروری نیست.در ادامه قصد داریم تجهیزات اصلی سردخانه که نقش پر رنگ تری در نحوه کار سردخانه دارند را با هم بررسی کنیم. زیرا اطلاع از نحوه کار آن ها و وطیفه هر کدام در سیستم سردخانه برای سرمایه گذاران امری مهم محسوب میشود.

انواع فیلتر درایر

 سیکل تبرید

به فرایندی که در آن سیالی مانند هوا یا آب به وسیله ی سیالی دیگر خنک میشود. سیکل تبرید یا چرخه تبرید میگویند. به زیان ساده مکانیزم تولید سرما از طریق جذب کردن و انتقال دما را سیکل تبرید میگویند. سیکل تبرید سیستمی است که از آن در سردخانه ها استفاده میشود تا سیال از طریق مبرد که برای مثال گاز فریون است سرد شده و باعث تولید سرما شود.

تمام فتجهیزات فنی سردخانه بخشی از  سیکل تبرید به شمار می آیند که هر کدام برای خود وظیفه ای را در این سیستم بر عهدع دارند. در ادامه با این تجهیزات و وظایف شان آشنا میشویم.

تجهیزات فنی سردخانه 

تجهیزات فنی سردخانه در واقع مهم ترین قسمت سردخانه محسوب میشوند. که در سیکل تبرید به شکل یک سیستم کار میکنند. قبل از آشنایی با تجهیزات سردخانه لازم است با مفاهیم زیر آشنا شویم.
سیکل تبرید : فرآیندی که در آن سیالی مانند هوا یا آب به وسیله سیالی دیگر سرد می شود سیکل تبرید یا چرخه تبرید گفته می شود. سیال خنک کننده میتواند مبرد گاز مانند فریون یا آمونیاک باشد. به زبان ساده به مکانیزم تولید سرما از طریق جذب کردن و انتقال دما سیکل تبرید می گویند.

 سیال : به ماده ای که همواره بر اثر فشار تغییر حالت میدهد سیال میگویند. این فرایند توسط نیرویی از خارج رخ میدهد. برای مثال در سیکل تبرید به هوا که همواره به حالت مایع یا گاز تغییر حالت میدهد سیال میگویند.

مبرد : مبرد ماده ای است که در سیکل تبرید وظیفه انتقال سرما یا گرما را بر عهده دارد. و با تغییر فاز از حالت ماده به گاز و بالعکس این فرایند را انجام میدهد.

کمپرسور  سردخانه

کمپرسور به زبان انگلیسی compressor همانطور که از نام آن مشخص است وظیفه فشرده سازی را به عهده دارد. ماده مبرد در کمپرسور فشرده می‌شود. کمپرسورها سیال و مبرد را از اپراتور جذب کرده و به کندانسور انتقال می دهند. در واقع کمپرسور قلب یک سیستم تبرید محسوب میشود. کیفیت کمپرسور نقش اساسی در نحوه کار و میزان بازدهی سیستم دارد. 

کمپرسور

کندانسور 

کندانسور از اصلی ترین تجهیزات سردخانه محسوب میشود. که نقش انتقال دهنده دما را ایفا می کند. مبرد به دلیل بالا رفتن حرارت به گاز تغییر حالت داده وارد کندانسور می‌شود و بدون تماس با سیالی مثل آب خنک شده و دوباره به حالت مایع تغییر شکل میدهد. به عبارت دیگر گازی که در کمپرسور دمای بالایی پیدا کرده و به مایع تغییر شکل داده است. با ورود به کندانسور سرد شده و به حالت مایع تغییر شکل میدهد.

اواپراتور 

اواپراتور ها یکی از چهار بخش اصلی سیکل تبرید سردخانه می باشند. اواپراتور ها با استفاده از مبرد وظیفه انتقال حرارت داخل به بیرون سردخانه را به عهده دارند. بدین وسیله دمای سردخانه کنترل می‌شود. محل قرارگیری اواپراتورها داخل سردخانه میباشد.

 

اواپراتور سردخانه

شیر انبساط یا اکسپنشن ولو

شیر انبساط یا اسکپنشن ولو یکی از چهار قسمت اصلی تجهیزات سردخانه می‌باشد. محل قرار گیری آن قبل از اواپراتور می باشد و وظیفه این دستگاه کنترل میزان عبور مبرد در سیکل تبرید است. اکسپنشن ولو با منبسط کردن مبرد موجود در سیستم آن را از حالت گاز به مایع تبدیل میکند.شیر انبساط تاثیر بسیار زیادی در کیفیت کار سیستم دارد و جزو مهمترین تجهیزات سردخانه محسوب میشود.

ساندویچ پانل سردخانه

یکی از اصلی ترین و کلیدی ترین اجزای تشکیل دهنده سردخانه ساندویچ پانل میباشد. که نقش بدنه و دیوار سردخانه را ایفا می کند و وظیفه آن محافظت از محتویات داخل سردخانه از عوامل بیرونی است. ساندویچ پانل نقش عایق حرارتی را نیز ایفا می کند و از ورود دمای بالا به داخل و خروج دمای سرد از داخل سردخانه جلوگیری می کند. ساندویچ پانل نقش اساسی در کیفیت بازدهی و قیمت سردخانه دارد و انتخاب آن جزو کلیدی ترین مراحل احداث سردخانه است.

درب سردخانه

 یکی دیگر از تجهیزاتی که نقشی اساسی در سردخانه دارد. درب سردخانه میباشد. درب های سردخانه ای انواع مختلفی دارند. که در صورت نیاز کارفرما هر کدام از آن ها در سردخانه نصب میشود. درب لولایی ، درب کشویی ، درب کنترل اتمسفر از انواع درب سردخانه محسوب میشوند. که هر کدام کاربرد خاص خود را دارند. گروه صنعتی فراوند تولید کننده ی انواع درب سردخانه میباشد. باه همین دلیل میتواند این محصولات را با قیمت پایین تر به بازار عرضه کند.
DSC_0047

نکته مهم 

این نکته را در نظر داشته باشیم که انتخاب تجهیزات رابطه اساسی با سردخانه مورد نیاز شما دارد. با توجه به نوع سردخانه ظرفیت و محل نگهداری احداث آن این تجهیزات متغیر می شود. به همین دلیل انتخاب این تجهیزات امری کامل فنی و تخصصی میباشد. پس باید توسط کارشناسان این حوزه صورت بگیرد.

فروش تجهیزات سردخانه:

از دیگر خدماتی که گروه صنعتی فراوند ارائه میدهد. فروش تجهیزات سردخانه میباشد. هر کجای ایران که باشید میتوانید با ما در تماس باشید. کالای خود را سفارش دهید و در کوتاه ترین زمان ممکن برای شما ار سال شود .اما اگر در تهران و حومه باشید خودتان هم میتوانید با مراجعه حضوری تجهیزات یرودتی خود را از فروشگاه ما واقع در جاده ساوه تهیه کنید.

قیمت تجهیزات سردخانه

گروه صنعتی فراوند تامین کننده ی تمامی تجهیزات سردخانه در برندهای مختلف میباشد. همچنین قابلیت ارسال تجهیزات به سراسر کشور را دارد. با استفاده از شماره تماس و لینک واتس اپ موجود در این صفحه میتوانید با این مجموعه در تماس باشید تا تجهیزات مورد نیاز خود را در کوتاهترین زمان ممکن و قیمتی مناسب سفارش دهید.

لوازم سردخانه در تهران

با توجه به فعالیت چندین ساله در حوزه نصب و راه اندازی سردخانه های صنعتی شرکت فراوند فروشگاهی را جهت خرید و فروش لوازم سردخانه در تهران راه اندازی کرد . واحد های صنعتی فعال در تهران میتوانند با مراجعه به فروشگاه یا از طریق راه های تماس موجو در همین صفحه با ما تماس بگیرند و از خدماتی مانند استعلام قیمت لوازم سردخانه ، خرید لوازم سرمایشی و … برخوردار شوند.

تجهیزات سرمایشی و سردخانه در شهرک صنعتی نصیر آباد ، رباط کریم ، جاده ساوه ،شهرک صنعتی قلعه میر ،نصیر آباد وجنوب  غرب تهران

با توجه بهموقعیت جغرافیایی گروه صنعتی فراوند ،شرکت آماده است تاتجهیزات سرمایشی و برودتی مشتریان را در مناطقی مانند رباط کریم ، شهرک صنعتی نصیرآباد ، جاده ساوه ، شهرک صنعتی قلعه میر ،نصیر آباد و مناطق اطراف را به سرعت تامین کند. و علاوه بر تسریع زمان در هزینه های کرایه انتقال نیز به کمک این واحدهای صنعتی بیاید. قیمت مناسب ، سرعت در ارسال و موجود بودن تمام تجهیزات از مزیت های شرکت فراوند میباشد.
برای اطلاع از تجهیزات موجو و قیمت شان میتوانید با ما تماس بگیرید.

تجهیزات سردخانه در نصیرآباد

با توجه به محل قرار گیری فروشگاه تجهیزات سردخانه فراوند. واحدهای صنعتی موجو در نصیر آباد و همچنین شهرک صنعتی نصیرآباد میتوانند به راحتی با مراجعه به این فروشگاه تجهیزات مورد نیاز خود را تهیه کنند و یا از طریق راه های تماس به صورت تلفنی سفارش دهند. با توجه به این که تعداد زیادی از واحدهای صنفی این مناطق نیازمند تامین تجهیزات برودتی و سرمایشی هستند. وجود فروشگاهی مانند فروشگاه فراوند کمک بسیار زیادی به آن ها میکند. زیرا فاصله طولانی تا شهر باعث ایجاد هزینه ی کرایه و یا رفت آمد بسیار زیاد میشود. به همین دلیل وجود فروشگاهی مانند فروشگاه فراوند میتواند کمک بسیار زیادی به این واحدها کند.

سفارش تلفنی تجهیزات سردخانه

 گروه صنعتی فراوند برای سهولت در امر سفارش لواز سرمایشی امکان سفارش تلفنی را برای مشتریان فراهم کرده است . برای استعلام قیمت و موجودی اجناس میتوانید با استفاده از راه های ارتباطی با ما در ارتباط باشید و در صورت نیاز به تجهیزات سردخانه ای کالای مورد نظر را سفارش داده تا در کوتاه ترین زمان ممکن برای شما ارسال شود. لازم به ذکر است که هیچ محدودیت مکانی برای ارسال تجهیزات وجود ندارد. و محصولات این شرکت به تمامی نقاط کشور ارسال میشود.
دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوزده + 5 =